Artikelnummer
LXBONFCGST25
Autor
Freestyle Chess Grand Slam Tour 2025
Coffetable Book
Eigenschaften
288 Seiten, gebunden, Freestyle Chess Operations GmbH, 1. Auflage 2026
A Visual Journey Through the Grand Slam Tour 2025
On 288 pages this coffeetable book takes you to Freestyle Chess venues worldwide including the Grand Slam Tour 2025: Singapore, Germany, Paris, Las Vegas and South Africa.
You enjoy outstanding pictures taken before, during and after each event by Stev Bonhage, one of the leading chess photographers worldwide. You see the best players fighting for the Freestyle Chess Championship, breathtaking moments with highest and lowest of emotions.
This is a documentation of the best Chess tournaments you have ever seen. Not only Freestyle Chess is setting a new standard, so does this book.
On 288 pages this coffeetable book takes you to Freestyle Chess venues worldwide including the Grand Slam Tour 2025: Singapore, Germany, Paris, Las Vegas and South Africa.
You enjoy outstanding pictures taken before, during and after each event by Stev Bonhage, one of the leading chess photographers worldwide. You see the best players fighting for the Freestyle Chess Championship, breathtaking moments with highest and lowest of emotions.
This is a documentation of the best Chess tournaments you have ever seen. Not only Freestyle Chess is setting a new standard, so does this book.
| EAN | 9783000858314 |
|---|---|
| Gewicht | 2,2 kg |
| Hersteller | Freestyle Chess Operations GmbH |
| Breite | 30,3 cm |
| Höhe | 23 cm |
| Medium | Buch |
| Erscheinungsjahr | 2026 |
| Autor | Stev Bonhage |
| Sprache | Englisch |
| Auflage | 1 |
| ISBN-13 | 978-3-00-085831-4 |
| Seiten | 288 |
| Einband | gebunden |
| Name | Freestyle Chess Operations GmbH |
|---|