Währung
Sprache
Toggle Nav
Tel: (02501) 9288 320

Wir beraten Sie gern!

Wir sind für Sie da

info@schachversand.de

Schreiben Sie uns

Mein Warenkorb Mein Warenkorb
Artikelnummer
LXAMIMEWNL

Max Euwe Wereldkampioen!

Eigenschaften

192 Seiten, gebunden, New in Chess, 1. Auflage 2026

29,95 €
Inkl. MwSt., zzgl. Versandkosten
Toen Max Euwe in 1935 Alexander Aljechin versloeg, verbaasde hij de schaakwereld. Een bescheiden Nederlandse leraar wiskunde had de meest charismatische en gevreesde wereldkampioen onttroond. Meteen rees de vraag: was Euwe een waardig kampioen? Hoorde hij werkelijk thuis in het rijtje van grootheden als Anderssen, Morphy, Steinitz, Lasker, Capablanca en Aljechin?

Bijna een eeuw later beïnvloeden die vragen nog steeds hoe we ons Euwe herinneren. Te vaak wordt hij onderschat.

Dit boek werpt een frisse blik op Euwe’s jaren als wereldkampioen. Het corrigeert het hardnekkige beeld van Euwe als een kort intermezzo - een voorstelling die grotendeels voortkomt uit Aljechin’s krachtig geformuleerde zelfportret. Euwe speelde een ander spel. In zijn analyses was hij bescheiden over zijn eigen successen, royaal in zijn lof voor tegenstanders en hij plaatste zichzelf nooit op een voetstuk, ook niet wanneer hij dat verdiende.

Op basis van oorspronkelijke bronnen en toernooiresultaten, en met nieuwe analyses van zijn partijen met behulp van moderne engines, plaatsen de auteurs Euwe’s prestaties in de juiste historische context. Het beeld dat oprijst is helder: Euwe won niet alleen de titel - hij hoorde aan de top te staan. In het midden van de jaren dertig was hij structureel gelijkwaardig aan de beste spelers ter wereld, en versloeg hij hen met regelmaat.

Dit boek is een evenwichtige en overtuigende herwaardering van Max Euwe als topschaker. En die kan maar tot één conclusie leiden: Max Euwe was geen voetnoot in de schaakgeschiedenis, maar een volwaardig en verdiend wereldkampioen.

Paul van der Sterren is grootmeester en tweevoudig Nederlands kampioen. Hij plaatste zich voor de Kandidatenmatches voor het wereldkampioenschap. Zijn autobiografie In Black and White won in 2024 de ECF Chess Book of the Year Award. Verder schreef hij onder meer Mindful Chess en Fundamental Chess Openings.
Erwin l’Ami is grootmeester, voormalig Nederlands kampioen en winnaar van het Reykjavik Open 2015. Hij is een erkend specialist op het gebied van schaakopeningen en ontwikkelde meerdere online cursussen voor Chessable. Daarnaast is hij een gewaardeerd secondant, onder anderen voor Veselin Topalov en Anish Giri.
Weitere Informationen
EAN 9789083654744
Gewicht 510 g
Hersteller New in Chess
Medium Buch
Erscheinungsjahr 2026
Autor Paul van der SterrenErwin l´Ami
Sprache Niederländisch
Auflage 1
ISBN-13 9789083654744
Seiten 192
Einband gebunden
Hersteller Informationen
Name New in Chess B.V.
Adresse Rochdalestraat 4 a
Alkmaar 1814 TH
Niederlande
Internet www.newinchess.com
E-Mail nic@newinchess.com
007 Voorwoord
009 Deel - I Het verhaal
010 Inleiding
013 Proloog
014 Hoofdstuk 1 - Wereldkampioen! En wat nu?
018 Hoofdstuk 2 - Wereldkampioen en leraar
022 Hoofdstuk 3 - Zandvoort 1936
027 Hoofdstuk 4 - Nottingham 1936
035 Hoofdstuk 5 - AVRO-toernooi 1938
038 Hoofdstuk 6 - Achtkamp van De Arbeiderspers 1936
042 Hoofdstuk 7 - Bad Nauheim/Stuttgart/Garmisch-Partenkirchen 1937
046 Hoofdstuk 8 - Stockholm 1937, ‘de zevende Olympiade’
050 Hoofdstuk 9 - Het wereldkampioenschap, eindpunt en keerpunt
054 Hoofdstuk 10 - De revanchematch
082 Hoofdstuk 11 - Conclusie
085 Deel II - Partijen
187 Namenindex
189 Uitleg van symbolen
190 Bibliografie
Mehr von New in Chess
  1. Mehr von New in Chess